Pożar centrum handlowego Marywilska 44 wybuchł w nocy z soboty na niedzielę (11 na 12 maja 2024 r.). W obiekcie znajdowało się około 1,4 tys. sklepów, a ostatecznie w gaszeniu udział brało ponad 240 strażaków. W szczytowym momencie użyto aż 99 wozów bojowych.

Na ten moment nie wiadomo, co doprowadziło do zdarzenia, w którym tysiące ludzi straciło pracę i dorobek życia. Wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski nie wykluczył uruchomienia środków, które będą mogły pomóc materialnie najemcom.

Dogaszanie pożaru centrum handlowego przy ul. Marywilskiej 44 (2024) PAP/Leszek Szymański
Dogaszanie pożaru centrum handlowego przy ul. Marywilskiej 44 (2024)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Plejadę w Wiadomościach Google

Pożar Marywilskiej 44. Zjeżdżali się tam fani disco polo

Miejsce było bardzo dobrze znane nie tylko mieszkańcom Białołęki, bo na wydarzeniach, które cyklicznie odbywały się na terenie obiektu, zjawiali się mieszkańcy całego miasta. Wśród nich były m.in. wystawy edukacyjne, teatr ekologiczny, kino samochodowe z oskarowymi hitami, a także festiwal muzyki disco polo.

Zenek Martyniuk, który występował na terenie galerii handlowej, w rozmowie z Plejadą przyznał, że wiadomość o pożarze była dla niego wielkim zaskoczeniem.

Czytałem właśnie wczoraj, że bardzo dużo ludzi straciło pracę i właściwie dorobek całego życia... Taki żywioł jak pożar czy powódź, to są najgorsze rzeczy

— mówi lider grupy Akcent.

Pożar w Warszawie. Zenek Martyniuk o charytatywnym koncercie

Wokalista przyznaje, że zachowa w sobie dobre wspomnienia na temat Marywilskiej 44. Zawsze kojarzyło mu się pełnym profesjonalizmem, dzięki czemu występy na terenie obiektu były przyjemnością.

To było bardzo fajne miejsce w Warszawie, między tymi halami była zawsze bardzo profesjonalnie wystawiona scena. Bardzo fajni organizatorzy, wszystko — jeżeli chodzi o nagłośnienie i tak dalej — było zorganizowane, dopięte na ostatni guzik. Super fajne miejsce w Warszawie

Gwiazdor zapowiedział także, że jeśli świat artystów disco polo zdecyduje się zagrać charytatywny koncert dla poszkodowanych finansowo najemców, to on także bez zastanowienia chwyci za mikrofon.

Jeżeli coś trzeba będzie pomóc, jeśli trzeba będzie zagrać charytatywny koncert, to ja też na pewno się przyłączę. Z miłą chęcią zagrałbym, jeżeli tylko nie będzie to kolidowało z naszymi już wcześniej ustawionymi koncertami. Jeżeli tylko będzie taka potrzeba, to na pewno chętnie się zmobilizujemy i zagramy

— zapewnia gwiazdor disco polo.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W serwisie Plejada.pl każdego dnia piszemy o najważniejszych wydarzeniach show-biznesowych. Bądź na bieżąco! Obserwuj Plejadę w Wiadomościach Google. Odwiedź nas także na Facebooku, Instagramie, YouTubie oraz TikToku.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: [email protected].