• Po odejściu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski zaczęli prowadzić autorski wideo podcast "Serio?"
  • W ostatnim odcinku para gościła Agę Rogalę, terapeutkę rodziców i autorkę książki "Poukładaj to sobie w głowie"
  • Prowadzący rozmawiali wraz z gościnią m.in. o higienie cyfrowej dzieci
  • Podczas rozmowy Cichopek zapytała także o to, jak przeprowadzić dziecko przez kryzys małżeński i rozwód rodziców
  • Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu  

Związek Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego już od dłuższego czasu jest jedną z najbardziej komentowanych relacji w polskich mediach. Zakochani długo ukrywali łączące ich uczucie, a kiedy w końcu wyznali, że są parą, niemal natychmiast zaczęły pojawiać się spekulacje o ślubie. Zainteresowanie całą sprawą podsycali także byli małżonkowie — Marcin Hakiel i Paulina Smaszcz.

Para, która w ostatnim czasie rozstała się ze stacją TVP, dla której prowadziła "Pytanie na śniadanie", obecnie rozwija się na YouTubie, gdzie prowadzi autorski wideo podcast "Serio?". W jednym z odcinków Katarzyna Cichopek wyznała, że na początku jej związku z Maciejem Kurzajewskim bała się działać publicznie. Tym razem para skupiła się na temacie dzieci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Cichopek zapytała terapeutkę o emocje dzieci po rozwodzie

W ostatnim odcinku podcastu "Serio?" gościnią Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego była Aga Rogala, terapeutka rodziców i autorka książki "Poukładaj to sobie w głowie". Para rozmawiała z ekspertką m.in. o higienie cyfrowej dzieci. Podczas dyskusji Cichopek zdecydowała się zwierzyć z własnych doświadczeń związanych z tym tematem.

Fajny scenariusz jest, kiedy mamy stałe godziny pracy, ale ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że mam bardzo intensywne momenty, kiedy wpada tak zwana robota i trzeba to zrobić. Albo teraz, albo nie będzie, przepadnie. Nie mam gwarancji, co będzie za pięć dni, za miesiąc, za rok. Muszę budować jakąś poduszkę finansową. (...) Staram się tłumaczyć dzieciom, jaką mam pracę. Sama czuję, że jestem przebodźcowana, więc nie spędzam w sieci czasu w ramach relaksu. Dostaję maila o 22 z produkcji. Ja nie mam takiego komfortu, że mogę wyłączyć telefon. Po 18 nie ma mnie dla świata

— zdradziła Cichopek.

Ostatecznie rozmowa skręciła w kierunku rodzinnych kryzysów. W bardzo rozbudowanym pytaniu Cichopek zapytała o to, jak przeprowadzić dziecko przez kryzys małżeński i rozwód rodziców.

Patrzmy na to, czy dziecko ma poczucie bezpieczeństwa, czy ma przewidywalność, rutynę, czy to jest dzień z mamą, czy tatą, kto mnie dziś odbierze. Druga to zapewnienie dziecka, że choć rodzice już się nie kochają, wciąż kochają dziecko. (...) Dać dziecku mówić

— doradziła Rogala.

Cichopek, dopytując, zastanawiała się, w jaki sposób poradzić sobie z trudnymi uczuciami dzieci oraz czy dom jest przestrzenią, w której dziecko powinno wyrażać swoje emocje.

Wszystkie emocje muszą wybrzmieć. Jak oczyścisz się z trudnych, to masz szansę na te przyjemne. A jak rodzice cisną, wtedy dziecko zamknie się w swoim pokoju i wtedy różne rzeczy się dzieją

— wyjaśniła terapeutka.

Katarzyna Cichopek jest mamą 14-letniego Adam i 10-letniej Heleny. Maciej Kurzajewski jest z kolei ojcem dwóch dorosłych synów — Franciszka i Juliana.

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski w 2024 r. FOTON/PAP / PAP
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski w 2024 r.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W serwisie Plejada.pl każdego dnia piszemy o najważniejszych wydarzeniach show-biznesowych.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Plejadę w Wiadomościach Google. Odwiedź nas także na Facebooku, Instagramie, YouTubie oraz TikToku.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: [email protected].